Jól van, lapozzunk!
Eddig bizonytalan voltam abban, hogy ki állhat a mai bombafenyegetés mögött, egy lógós diák, a zavarkeltésben komoly tapasztalatokkal rendelkező orosz titkosszolgálat vagy maga Tóni.
Nem véletlenül sürgette a napokban az Interpol főtitkára, hogy az Ukrajnába ömlő fegyverek adatbázisát legyenek szívesek ellenőrizni az adományozó országok.
Az, hogy az amerikaiaknak nagyjából lövésük sincs, mi történik az Ukrajnába küldött fegyvereikkel, nem titok. A témával kapcsolatban a Pentagon illetékesei is idegesen rángatják a vállukat, hiszen belefutottak már kínos szituációba, amikor megtelt a fekete piac az általuk szállított fegyverekkel, miközben a kedvezményezett ország (Afganisztán) új vezetői a kezüket széttárva esküdöztek, hogy semmit nem tudnak a fegyverekről.
Az Interpol főtitkára, Jürgen Stock a napokban adott hangot aggodalmának a nyugatról lassan minden koncepció nélkül Ukrajnába zúduló fegyveráradattal kapcsolatban, kérve a szállító országokat, hogy kövessék figyelemmel fegyvereik sorsának alakulását, mivel félő, hogy a háború után feketén fogják értékesíteni azokat.
A helyzet úgy áll, hogy ez már valószínűleg jelenleg is zajlik.
Miután maguk az oroszok is elég sok nyugati fegyvert zsákmányoltak a háború során, nem tudni pontosan, melyik fél árulja a méregdrága amerikai páncéltörőket, de a bejegyzések Ukrajnát jelölik meg eladóként.
Bárki megveheti, bár ezen a szinten már komoly játékosok vannak a pályán, az üzletek pedig gyorsan megköttetnek, akár állami hátszéllel is.
A Pentagon azonnal cáfolta a megjelent információkat, orosz álhíreknek nevezve azokat. A hírt az Interfax tette először közzé (amit Eric Pahon, a Pentagon szóvivője propaganda- és dezinformációs szócsőnek nevezett), onnan került ki és terjedt viharos gyorsasággal a közösségi oldalakra és a hírportálokra.
Biden elnök egyébként a múlt héten jelentett egy újabb, 700 millió dolláros fegyverszállítmányt Ukrajnának.
A csomag ezer darab Javelin rakétát is tartalmaz.
Business as usual.